Zasady zabudowy i użytkowania użyczonej przestrzeni nad mieszkaniem (strychu) nieruchomości ul. Podłęska
Przestrzeń poddasza powyżej stropu 4 piętra na życzenie właściciela została udzielona do użytkowania z zapewnieniem umożliwienia do niej dostępu służbom eksploatacyjnych w razie zaistnienia potrzeby (sytuacje awaryjne). Właściciel mieszkania zobowiązuje się ponieść zaakceptowane koszty adaptacji przestrzeni poddasza bezpośrednio po wykonaniu zleconych robót .
Standardowy zakres możliwych do wykonania na dodatkowe zlecenie właściciela mieszkania:
- wymurowanie ścian oddzielających, ich ocieplenie, oraz otynkowania lub obłożenie płytą GK wraz ze ścianami kominowymi.
- ocieplenie skosu dachu 20 cm wełny mineralnej + folia paroizolacyjna + dwie warstwy płyt GKF.
- wstępne wykończenie przez ułożenie na kleszczach płyt OSB grubości 22 mm.
- pozostawienie otworu w stropie pomiędzy kleszczami (około 70 x 130 cm) w miejscu nie naruszającym konstrukcji budynku.
- założenie instalacji elektrycznej (gniazdko + punkt świetlny z wyłącznikiem).
- wstawienie okna połaciowego pomiędzy krokwiami.
- niezbędnym minimum w razie otrzymania zgody na użytkowanie w/w przestrzeni jest zabudowa płytami GKF i montaż okna połaciowego lub dodatkowej wentylacji.
- w razie ewentualnej rezygnacji z ocieplenia właściciel został poinformowany o negatywnych skutkach dotyczących płyt GKF i warunków cieplno wilgotnościowych.
- właściciel zobowiązuje się niniejszym utrzymywać użyczoną przestrzeń w należytym stanie technicznym w sposób nie zagrażający elementom budynku (konstrukcja, pokrycie, piony wentylacyjne itp.).
W razie wykonania wykończenia we własnym zakresie właściciel mieszkania zobowiązuje się do ułożenia na konstrukcji więźby dachowej okładziny o klasie odporności ogniowej E I 60, wykonać prace zgodnie z wymogami Prawa Budowlanego i innymi odnośnymi przepisami, oraz przed rozpoczęciem użytkowania zgłosić zarządcy do odbioru prace w wykonanym zakresie.
Właściciel mieszkania przyjmuje do wiadomości, że pomieszczenie powyższe nie posiada wentylacji grawitacyjnej i z uwagi na brak ogrzewania pomieszczenia może występować w zimie roszenie szyby okna połaciowego, w zależności od wilgotności w mieszkaniu i szczelności zamontowanego wyłazu do użyczonej przestrzeni.
Zachowanie odpowiednich warunków cieplno wilgotnościowych będzie zależne od mieszkańca przez stosowanie funkcji mikrowentylacji okna i przewietrzanie pomieszczenia.